mastercard

Jak zostać wolontariuszem 28. Finału WOŚP?

2019-10-07 13:08:56

 

Chcesz zostać wolontariuszem? Nim się zarejestrujesz, sprawdź, co powinieneś wiedzieć i jak się zgłosić.

 

Przeczytaj poradnik wolontariusza 28. Finału WOŚP!

 

Dziękujemy, że chcesz grać z nami 12 stycznia podczas 28. Finału WOŚP! Cenimy Twoje zaangażowanie w naszą letnią zadymę w środku zimy. 


fot. Cezary Lewandowski

 

Chcesz zostać wolontariuszem? 

Zgłoś się do sztabu. Pamiętaj, że nie możesz być wolontariuszem bez sztabu. Każdy wolontariusz, niezależnie od tego, w jaki sposób zgłosi się do zbiórki, musi przynależeć do wybranego sztabu w swoim mieście. Ułatwia to zadbanie o logistykę kwesty ulicznej w mieście, bezpieczeństwo wolontariuszy, a także rozliczenie.

 

 fot. Igor Kohutnicki

 

Jak się zarejestrować jako wolontariusz?

 

Zgłoś się

 

Możesz to zrobić na 2 sposoby:

  1. Wybierz Sztab w swoim mieście i zgłoś się do niego. W sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka.  Wszystkie dane kontaktowe do Sztabów już wkrótce znajdziesz na naszych stronach. Zanim skontaktujesz się z jednym z nich, przeczytaj uważnie Regulamin Wolontariusza. Obowiązują Cię wszystkie postanowienia w nim zawarte.

  2. Możesz zgłosić się także za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnie uzupełnić formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj, że osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Elektroniczne zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

     

Bank wiedzy wolontariusza

 

fot. Michał Złotowski

 

Kiedy rozpoczyna się rejestracja wolontariuszy?

Dziś wystartowała rejestracja sztabów. Można już zgłosić sztab, natomiast wszystkie wnioski przez najbliższych kilka dni, oczekiwać będą na weryfikację i akceptację przez Dział Sztabów Fundacji WOŚP.

Rekrutację wolontariuszy sztaby będą mogły rozpocząć dopiero po otrzymaniu oficjalnej zgody na utworzenie sztabu. Do systemu elektronicznego sztaby będą mogły wprowadzać wolontariuszy dopiero po 28 października. 

 

 fot. Lucyna Lewandowska